קצר ולעניין – פינה יומית

15/11/2016

השתתפות המדינה בהחזרי משכנתא של קשישים נזקקים

קשישי נזקקים בני 70 ומעלה שמשלמים משכנתא הינם זכאים, במצבים מסוימים, להשתתפות של המדינה בתשלומים אלה. סכום ההשתתפות יכול להגיכ ל-300 ש"ח בחודש עבור זוג. התהליך אינו מתחיל באופן אוטומטי, אך עם תחילת קבלת דמי ההשתתפות התהליך אוטומטי לחלוטין.


02/11/2016

"חולה כרוני"

משרד הבריאות קובע באופן ברור מי נחשב לחולה כרוני. ההגדרה מתחלקת לשניים: על פי רשימת מחלות, ומי שנוטל תרופות באופן קבוע. "חולים כרוניים" זכאים לתקרת השתתפות עצמית רבעונית ברכישת תרופות וטיפולים. פירוט הסכומים מופיע באתר משרד הבריאות. מומלץ לבדוק בדוחות רבעוניים של קופת החולים שלכם כי אכן זכאותכם כחולים כרוניים נלקחה בחשבון, ובמידה ולא – אין מניעה לדרוש מהקופה את ההחזר.


01/11/2016

לקויות למידה

בעלי לקויות למידה זכאים להקלות ולהתאמות בלימודים על-תיכוניים. כל אוניברסיטאות וכל המכללות האקדמיות מאפשרות לסטודנטים להגיש בקשות לתנאי לימוד ותנאי בחינה מיוחדים. מומלץ לבדוק באתר האינטרנט של המוסד האקדמי ובמזכירות.


31/10/2016

חידוש חוזה העסקה

מועסקים בחוזה עבודה עם תאריך סיום העסקה? החוק מחייב את המעסיק להודיע לפחות שלושה (!) חודשים לפני מועד הסיום לגבי כוונתו להאריך את החוזה. מומלץ לפנות ליעוץ משפטי במקרה של צורך בהבהרות.

%d בלוגרים אהבו את זה: